Gintarė Norkūnaitė

Gintarė Norkūnaitė – urbanistė ir miestų planuotoja

Gintarė specializuojasi erdvinėse mietų regeneracijos ir transformacijos strategijose bei vizijose. Jos projektai sprendžia kompleksines miestų problemas, tokias kaip prisitaikymas prie klimato kaitos, atsinaujinančių energijos šaltinių integravimas į miesto struktūrą ir kraštovaizdį, žiedinė ekonomika, transporto infrastruktūra ir mietų struktūra, sveikas miestas. Jos projektai apima tiek tiriamuosius darbus, tiek miestų ir jų dalių projektavimą.

Šiuo metu Gintarė dirba PosadMaxwan, urbanistikos ir miestų planavimo biure Olandijoje. Laisvu laiku ji taip pat padeda vystyti Healthy City Global, rašo edukacinius straipsnius, veda paskaitas bei organizuoja dirbtuves, susijusias su tvarių miestų vystymo metodologijomis.

Gintarė įgijo urbanistikos magistro laipsnį Delfto technikos universitete, kuriame ji tobulino žinias urbanizuotų teritorijų regeneracijoje ir nature-based sprendimuose. Studijas baigė darbu “Upcycling a Nuclear Energy Landscape”, nominuotu TU Delft Archiprix 2016. Gintarė turi tarptautinės darbo ir studijų patirties, įgytos Vokietijoje, Čekijoje, Kinijoje ir Nyderlanduose.